Prowadzenie imprez


Zawsze uwielbiałam bawić się i tańczyć, tak więc kiedy dowiedziałam się o istnieniu korowodów (słowiańskich sakralnych tańców w kręgu) wiedziałam, że muszę się ich nauczyć i przywieźć tę wiedzę do Polski.

We wrześniu 2017r. otrzymałam certyfikat z rąk Weroniki Gawrilionok - jednej z najbardziej znanych i aktywnych prowadzących korowody w Rosji.

Warsztat instruktorski odbył się w osadzie siedlisk rodowych Zdrawoje w krasnodarskim kraju, a zaraz potem miałam okazję być współprowadzącą największego korowodu w tym regionie.

Zobacz film o korowodach

Co to jest korowód?
Korowód (ros. хорово́д, białorus. карагод) to starożytny ludowy obrzędowy taniec w kręgu, który tańczyć mogą wszyscy ludzie, niezależnie od wieku, płci czy narodowości.
Rozpowszechniony jest głównie wśród narodów słowiańskich, spotykany jednak (pod różnymi nazwami) także i wśród innych narodów.
Jego schemat odzwierciedla wzory występujące naturalnie w naturze (np. spiralę DNA, krążenie planet wokół Słońca itd.), stając się sakralnym symbolem ładu kosmicznego.
Korowodu nie można tańczyć samemu, dlatego jest to taniec, dzięki któremu uczymy się być razem, współtworzyć i współdziałać, nie naruszając granic innych ludzi i z szacunkiem odnosząc się do świata każdego człowieka.
Sens i znaczenie korowodu
Taniec w korowodach wymaga wewnętrznej dojrzałości, świadomości, bycia tu i teraz, wiedzy, po co i dlaczego tu jesteśmy i to robimy. Nie jest to dziecięca zabawa, a silna energetyczna praktyka, dzięki której włącza się pamięć rodowa i mogą dziać się cuda, które trudno opisać słowami.
W korowodach mężczyźni i kobiety wypełniają inne funkcje, które jeśli są naruszane, utrudniają prowadzenie korowodu. Mężczyźni nadają rytm i tempo korowodu i organizują jego strukturę. Kobiety natomiast podążają za mężczyznami, starając się robić to płynnie i z wdziękiem. W ten sposób chłopcy zdobywali wiedzę o tym, że szczęście dziewcząt zależy od ich czynów i uczyli się brać za nie odpowiedzialność, a dziewczęta uczyły się tworzyć ład i harmonię dookoła siebie, napełniać przestrzeń miłością, pięknem, delikatnością. W korowodach nasi przodkowie programowali swoje życie tak, by było one spokojne, płynne, stabilne, lekkie, wesołe i piękne. Tak jak korowód.
Jak działają korowody na ludzi i przestrzeń?
To, jak wpływa ta praktyka na człowieka i przestrzeń jest zadziwiające.
Korowód jest jedną z najsilniejszych praktyk oczyszczających - i na planie materialnym, i na planach subtelnych. I choć efekty działania korowodu mogą nie być widoczne od razu, większość z jego uczestników czuje, że „coś się zmieniło”. Nie zawsze zdają sobie sprawę, co dokładnie się stało, ale czują, że coś się rozpoczęło. Efekt, podobnie jak w przypadku np ustawień systemowych, może się „rozpakowywać” przez wiele miesięcy.
Niektóre korowody mają równie silne oddziaływanie, co medytacje joginów.
Nasi Przodkowie tańczyli w korowodach po to, by zharmonizować energię, by nie tracić odczucia jedności swojego plemienia i jedności z przyrodą. Uczestnicy korowodów wymieniali się pozytywną energią, wspierali i pomagali w leczeniu, jeśli ktoś zachorował.
Będę bardzo szczęśliwa, mogąc zapoznać Was z korowodami!
Spotkanie urodzinowe
Trwa 2-3 godziny, może być "wstępem" do tradycyjnych urodzin. Nie jest to jakaś przebierana, słowiańska, obrzędowa impreza, a pełne mocy i radości świadome spotkanie z okazji ważnego wydarzenia, jakim jest rocznica przyjścia na świat. To bardzo niezwykły czas i dzieją się wtedy rzeczy magiczne. Warto ten dzień spędzić po prostu dobrze i radośnie, inaczej, bez używek, a w otoczeniu kochających i dobrze życzących nam ludzi, pięknej muzyki, czułych spojrzeń i dobrych słów. To właśnie esencja organizowanych przeze mnie urodzinowych celebracji. Przebieg spotkania ustalam z jubilatem/jubilatką lub osobami, które organizują przyjęcie-niespodziankę. W programie mogą znaleźć się: gry, zabawy, korowody, praktyki składania życzeń (na przykład magiczne programowanie wody życzeniami), praktyki spełniania marzeń i inne. Prowadzę imprezy dla maksymalnie 20 osób. Zapraszam serdecznie.

Wieczorki korowodowe
Trwają 1,5-3 godziny, mogą być elementem większej imprezy (firmowej czy rodzinnej) lub festiwalu czy konferencji. Spotkania z korowodami bardzo zbliżają i integrują ludzi, ich relacje pogłębiają się, znikają wzajemne pretensje i łagodzą się spory. To wspaniała okazja, by spędzić razem ważny czas - na przykład zjazd rodzinny czy klasowy. W programie oprócz wesołych gier, zabaw i korowodów mogą znaleźć się także i elementy wiedzy wedyjskiej. Prowadzę imprezy dla maksymalnie 20 osób.

Sprawy organizacyjne
Warunkiem koniecznym jest trzeźwość uczestników (i od alkoholu, i od innych środków odurzających, w tym tzw. świętych roślin), dobre nagłośnienie, duża wygodna sala lub równa nawierzchnia wolna od drzew i krzewów. Bawimy się na boso, albo w butach na płaskim obcasie.